باریج حامی طرح هر خانه یک پایگاه سلامتی

باریج حامی طرح “هر خانه یک پایگاه سلامت” وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی

طی نشستی ویژه،با  حضور آقای دکتر مروجی ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی کاشان و مدیریت عامل شرکت داروسازی باریج اسانس,  سر کار خانم مهندس لاله حجازی, تفاهم نامه اجرای طرح هر خانه یک پایگاه سلامت در تاریخ 1 اسفند  به امضاء رسید.

سپس طی مراسمی با حضور پرسنل شرکت داروسازی باریج اسانس  از این طرح رونمایی شد.  در این مراسم ابتدا جناب دکتر مروجی به دلایل انتخاب شرکت داروسازی در این طرح پرداختند. ایشان عنوان کردند که باریج اسانس همواره به غیر از تولید محصولات باکیفیت همیشه به فرهنگ ترویج سلامت نیز توجه ویژه داشته. به ویژه با توجه به اقبال عموم مردم به طب ایرانی و استفاده از داروهایی گیاهی باریج اسانس جهت ترویج  این طرح انتخاب شد.
در ادامه ایشان به این موضوع اشاره کردند که طرح «هر خانه یک پایگاه سلامت» به پیشنهاد شخص وزیر محترم بهداشت، جناب آقای دکتر نمکی مطرح شده. در ابتدا این طرح در سه سطح منطقه سمنان، قزوین و کاشان به صورت آزمایشی به اجرا در آمده و قرار است از 12 اسفند 1398 در سطح کشوری به صورت سراسری  اجرا شود. بدین منظور شرکت داروسازی باریج اسانس به عنوان حامی و مجری به جناب وزیر پیشنهاد شد و کاملا مورد موافقت ایشان قرار گرفت. در این طرح قرار است با آموزش های اصولی مجریان وزرات بهداشت و پرسنل شرکت داروسازی باریج اسانس ب،  یک عضو از هر خانواده ایرانی به عنوان سفیر سلامت انتخاب و آموزش داده شود. هدف نهایی این طرح ارتقای فرهنگ سلامت خانواده های ایرانی ست.
در ادامه به حضور سرکار خانم مهندس لاله حجازی, مدیریت عامل باریج اسانس, جناب آقای دکتر مروجی, دکتر تقی زاده و خانم مهندس سارا حجازی قائم مقام شرکت  و همچنین مهندس پرنور به صورت نمادین چند نفر از پرسنل به عنوان سفیرانِ شرکت داروسازی باریج اسانس در این طرح معرفی شدند.