نکاتی برای رهایی از استرس

  1. ورزش کنید : زمانی که استرس دارید سعی کنید ورزش کنید بهتر است که به طور منظم و روزانه ورزش کنید تا کمتر دچار استرس شوید اما حتی اگر زیاد هم اهل ورزش نیستید، حتی دقایق کوتاهی ورزش و فعالیت بدنی در زمان استرس میتواند کمک بزرگی به شما کند. ورزش کردن باعث کاهش سطح هورمون های استرس میشود و با ترشح اندورفین در بدن مانند یک مسکن طبیعی عمل خواهد کرد.
  2. یک فنجان چای سبز بنوشید : چای سبز حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان است که با بالا بردن سطح سروتونین در بدن شما میتواند به رهایی از استرس کمک کند.
  3. عطر آرامش بخش در محیط پخش کنید : بعضی گیاهان مانند لاوندر ، رز ، ژرانیوم و شکوفه پرتقال عطری دارند که باعث آرامش شما میشود. در هنگام استرس میتوانید از شمع های معطر این گیاهان استفاده نمایید.
  4. کافئین کمتری مصرف کنید : کافئین ماده محرکی است که در قهوه، چای، شکلات و نوشیدنی های انرژی زا وجود دارد. در هنگام استرس سعی کنید این مواد غذایی را کمتر مصرف کنید.
  5. یک آدامس بجوید : تحقیقات نشان داده است که جویدن آدامس باعث میشود امواج مغزی فرد شبیه زمانی شود که آرامش زیادی دارد و همین موضوع باعث کاهش سطح استرس شما میشود.
  6. بخندید : حتی اگر زیاد مایل به خندیدن نیستید بخندید. خندیدن باعث میشود که اکسیژن بیشتری وارد ارگان های بدن شما شود و همچنین به طور خودکار حال روحی شما را بهبود میبخشد.
  7. موزیک گوش کنید : گوش کردن به یک موزیک آرامش بخش یا صداهای طبیعت مانند صدای آب باعث کاهش فشار خون و ضربان قلب و پایین آمدن سطح هورمون های استرس در بدن شما میشود.
  8. نفس عمیق بکشید : هنگام استرس نفس عمیق بکشید، اینکار باعث فعال شدن سیستم اعصاب پاراسمپاتیک شما شده و استرس شما را کنترل میکند.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *